logo
roh
Přihlášení:
Nick (přihlašovací jméno)
Heslo

roh
Akce veteránů

Dne 11.8.2012 předvedli veteráni jako obvykle ukázkový požární útok na domácí soutěži v Nahořanech.

Dne 8.7.2011 se veteráni, jako již obvykle, zúčastnili Tropické charitativní pouti v České Skalici, kde předvedli dobový požární útok.

Dne 10.7.2010 předvedli veteráni požární útok při příležitosti srazu rodáků Nahořan.

Jako nejvýznamnější událost v roce 2009, vidíme pozvání veteránů na Mistrovství ČR v požárním sportu v Ústí nad Labem ve dnech 18. - 20. září 2009. Na tuto událost jsme se moc těšili a hned ráno v pátek 18. září jsme vyrazili směr Ústí nad Labem. Krásné teplé a slunečné počasí nás doprovázelo celé 2 dny. Této akce se zúčastnili, Michal Cohorna, Václav Šichan, Josef Hlávko, Miloš Kratěna st., Roman Vacek, Petr Tupec, LukᚠKašpar, Radek Hlávko, David Pavlát a Stanislav Janeček.

Po příjezdu do Ústí jsme převezli nᚠhasičský stroj Smékal do Hrnčířské ulice, kde jsme se účastnili výstavy veteránů a nové techniky spolu s ostatními sbory. Těšili jsme se z velkého zájmu občanů a rozdávali propagační materiál. V průběhu dne jsme byli osloveni organizátorem akce panem Doubravou, zdali bychom na Mírovém náměstí neprovedli pro velké množství diváků požární útok. Samozřejmě jsme byli rádi a souhlasili, sice převládala obrovská nervozita z velkého počtu lidí, novinářů a televize, ale nakonec se nám útok vyvedl a nᚠstařičký Smékal nezklamal, byli jsme odměněni velkým potleskem od diváků a přítomných hasičů. Spadl nám kámen ze srdce, že jsme to zvládli a jako odměna byla naše fotografie na titulní straně Ústeckého deníku, který vyšel 19. září 2009.

Dále jsme přijali pozvání na prohlídku od našeho přítele PhDr. Vladimíra Kaisera, ředitele archivu v Ústí nad Labem. Provedl nás celým archivem, vyprávěl o historii hasičů a nakonec nám ukázal i historickou hasičskou kroniku. Po exkurzi nás vzal do informačního střediska, kde probíhala výstava hasičů a my měli možnost obdivovat krásnou zrestaurovanou parní stříkačku. Věnoval se nám celý večer a musíme přiznat, že jsme si krásně popovídali u dobrého jídla a pití do pozdních nočních hodin.

V sobotu jsme se přemístili na stadión a sledovali sportovní klání hasičů, po obědě jsme se rozloučili s Ústím a vyrazili k rodným Nahořanům. Na nás na všechny toto město a lidi udělali obrovský dojem a určitě když budeme mít možnost, toto město rádi navštívíme.

Děkujeme organizátorům v čele s panem Doubravou za pozvání a dále panu Kaiserovi za krásný program.

Josef Hlávko

Dne 27.6.2009 jsme se zúčastnili oslav 130. let od založení hasičů v Bohuslavicích. Kde jsme se zúčastnili oslav samotných, slavnostního průvodu, ale také jsme předvedli požární útok s naším historickým strojem Smekal.

Dne 12.7.2009 jsme podpořili III. Tropickou charitativní pou v České Skalici, kde jsme se předvedli v našich historických uniformách a podpořili dobrou věc, kde výtěžek z akce byl věnován pro ÚSTAV SOCIÁLNÍ PÉČE v České Skalici a děti postižené mozkovou obrnou.

Dne 15.8.2009 jsme se již tradičně zúčastnili Soutěže o pohár starosty obce Nahořan, kde jsme předvedli netradiční požární útok a představili se v našich historických uniformách. Jako obvykle jsme v naší kategorii zvítězili a naši radost nepokazila i ta skutečnost, že jsme byli v této kategorii jediní :-))))

Rok 2005 - první účast týmu veteránů na domácí soutěži o pohár starosty obce.

By Vašek alias Wendy
Mapa stránek